Aktualna Lista Pogrzebów w Szczecinku
Ś.P TYMOTEUSZ NOWAKOWSKI
zm. 29.03.2025 r.
w wieku 66 lat
Miejsce Uroczystości Pogrzebowej: Kościół w Szczecinku
Data Pogrzebu: 31.03.2025 r.
zapalonych zniczy (0)
szczegóły pogrzebu
Ś.P JANUSZ GÓRSKI
zm. 19.03.2025 r.
w wieku 65 lat
Miejsce Uroczystości Pogrzebowej: Kościół w Szczecinku
Data Pogrzebu: 23.03.2025 r.
zapalonych zniczy (0)
szczegóły pogrzebu
Ś.P ROKSANA JASIŃSKA
zm. 14.03.2025 r.
w wieku 79 lat
Miejsce Uroczystości Pogrzebowej: Kościół w Szczecinku
Data Pogrzebu: 16.03.2025 r.
zapalonych zniczy (0)
szczegóły pogrzebu
Ś.P STANISŁAW OSTROWSKI
zm. 06.03.2025 r.
w wieku 88 lat
Miejsce Uroczystości Pogrzebowej: Kościół w Szczecinku
Data Pogrzebu: 09.03.2025 r.
zapalonych zniczy (0)
szczegóły pogrzebu
Jak zrobić nekrolog lub klepsydrę? Poradnik
Przygotowanie nekrologu lub klepsydry to zadanie wymagające wyczucia, taktu i odpowiedniego przygotowania. Te dwie formy pamięci o zmarłych różnią się szczegółami, ale obie mają na celu oddanie hołdu osobie, która odeszła. Poniżej przedstawimy kilka wskazówek, jak poprawnie przygotować nekrolog lub klepsydrę, aby oddać należny szacunek zmarłemu.
W przypadku klepsydry, niezbędne informacje, które powinny się w niej znaleźć to: imię i nazwisko zmarłego, data śmierci, wiek zmarłego, data i miejsce pogrzebu. To podstawowe dane, które pozwalają zidentyfikować zmarłego oraz informują o planowanym pochówku. Po tych podstawowych informacjach można przejść do części, która będzie oddawać nie tylko fakty, ale także to, jaką osobą był zmarły.
Część dodatkowa klepsydry może zawierać kilka ważnych elementów. Przede wszystkim warto wspomnieć o dokonaniach i osiągnięciach, jakie zmarły odniósł w życiu. Mogą to być zawodowe sukcesy, osiągnięcia naukowe, artystyczne czy społeczne. Warto także wspomnieć o tytułach czy odznaczeniach, które zmarły otrzymał. To daje nam pełniejszy obraz osoby, której pamięć chcemy uczcić.
- Należy także pamiętać o zamieszczeniu wyrazów współczucia i kondolencji dla najbliższych zmarłego.
- Jeśli zmarły miał jakieś ukochane hobby czy pasje, warto o nich wspomnieć. To pokazuje, jak zmarły czerpał radość i pasję z życia.
- Jest to również dobra okazja, aby podziękować lub wyrazić wdzięczność za życie i pamięć zmarłego.
Powyższe przykłady pokazują jedynie część tego, co można napisać w klepsydze. Ważne jest, aby w sposób uczciwy i szacowny oddać hołd zmarłemu, starając się przedstawić go w jak najbardziej rzetelny sposób. Pamiętajmy, że nekrolog lub klepsydra są ważnymi dokumentami, które pozostają na wieki, przypominając o osobach, które odeszły.
Najczęściej Zadawane Pytania
Jak sprawdzić datę pogrzebu w Szczecinku?
W przypadku kiedy chcemy zaplanować swoją obecność na pogrzebie zmarłej osoby, ważne jest aby poznać datę i godzinę ceremonii pogrzebowej. Istnieje kilka sposobów, które mogą nam pomóc w sprawdzeniu daty pogrzebu w Szczecinku.
Najprostszym z nich jest skorzystanie z dostępnych rejestrów pogrzebów, takich jak nekrologi w gazetach lub lokalnych portalach. Możemy znaleźć je w dedykowanych działach zamieszczanych przez lokalne media. Przejście przez listę zmarłych osób pozwala nam na znalezienie informacji dotyczących daty i miejsca ceremonii pogrzebowej.
Jak znaleźć nekrolog zmarłego w Szczecinku?
Jeśli pragniemy znaleźć nekrolog zmarłej osoby w Szczecinku, warto zaznajomić się z rejestrem zgonów dostępnych w lokalnych gazetach i serwisach informacyjnych. Działy poświęcone nekrologom w tych źródłach często zawierają ogłoszenia informujące o śmierci bliskich osób oraz szczegóły dotyczące uroczystości pogrzebowych.
Jednym z takich serwisów jest również nasza redakcja na kzszczecinek.pl. Posiadamy dedykowany dział poświęcony nekrologom. Możemy tu znaleźć informacje dotyczące zmarłych mieszkańców Szczecinka, wraz z datami i miejscami rozpoczęcia ceremonii pogrzebowych. Wystarczy jedynie przejrzeć dostępne ogłoszenia, aby znaleźć poszukiwane informacje.