UWAGA! Dołącz do nowej grupy Szczecinek - Ogłoszenia | Sprzedam | Kupię | Zamienię | Praca

Postępujący remont dworca kolejowego w Szczecinku


Remont dworca kolejowego w Szczecinku wchodzi w finalną fazę, a mieszkańcy mogą już korzystać z części pasażerskiej. W ostatnim czasie zakończono prace związane z poczekalnią, toaletami oraz kasami biletowymi, co znacznie poprawiło komfort podróżnych. Mimo że mimo dalszych robót w pozostałych częściach budynku, coraz więcej elementów zbiera pozytywne reakcje społeczności lokalnej.

Obecnie prace skupiają się na obu skrzydłach, które mają stać się siedzibą Samorządowej Agencji Promocji i Kultury. W tej części budynku wykonywane są prace wykończeniowe oraz instalacyjne, a także montaż wind. Napotkane trudności związane z zachowaniem historycznych elementów budynku, takich jak drewniany strop czy balustrady, są starannie rozwiązywane, co widać na każdym etapie remontu.

Do tej pory postęp prac szacuje się na około 75 procent, a plan oddania dworca do pełnego użytku określany jest na koniec bieżącego roku. Nie bez znaczenia są także wydatki związane z dodatkowymi robót, które zostaną omówione na najbliższym posiedzeniu Rady Miasta. Ponadto, miasto musi zmierzyć się z kosztami utrzymania nowo wyremontowanej części dworca, co także stanowi dodatkowe obciążenie budżetowe.

W kontekście zmian na dworcu, istotnym krokiem jest również modernizacja przystanku kolejowego przeprowadzana przez PKP Polskie Linie Kolejowe. Pracami w tej sprawie zajmie się firma Rajbud, a ich rezultaty mają na celu zwiększenie komfortu podróży oraz poprawę bezpieczeństwa na stacji. Prace te będą obejmować m.in. modernizację peronu nr 1 oraz instalację systemów informacji pasażerskiej, co z pewnością wpłynie na jakość obsługi podróżnych.

Źródło: Urząd Miasta Szczecinek


Oceń: Postępujący remont dworca kolejowego w Szczecinku

Średnia ocena:4.74 Liczba ocen:6


Zobacz Także