Wydarzenia

31 października 2010

Wizyta brata Józefa Bałuczyńskiego w naszym zborze

Miło nam poinformować, iż na dzisiejszym nabożeństwie gościliśmy brata Józefa Bałuczyńskiego, pierwszego pastora zboru w Szczecinku w latach 1985 - 1990. Brat Józef usłużył świadectwem Bożego działania w jego życiu, obfitującego w cuda i znaki. Jest on ojcem,  apostołem, założycielem  naszego zboru, z tego względu jego posługa miała ogromny duchowy wymiar. Dzięki  uprzejmości brata Józefa, publikujemy świadectwo jego życia w formacie PDF pt.: "Nie bój się, tylko wierz." 
 

 

Obóz dla dzieci w Trzciance
 
W dniach 9 - 14 sierpnia, czworo dzieci z naszego zboru: Esterka, Zosia, Kuba i Maciej, pojechało na chrześcijański obóz dziecięcy, zorganizowany przez zbór w Trzciance. Tematem przewodnim była " Misja, czyli głoszenie innym Ewangelii". Wszystkie zajęcia  tematyczne wskazywały na drogę zbawienia. Dni oznaczone były kolorami - żółty wskazywał na Boga, czarny na grzech, czerwony na oczyszczenie przez krew Jezusa, biały na zbawienie i zielony na wzrost duchowy. Dzieci spędzały czas na różnorodnych zajęciach - plastycznych, sportowych, muzycznych i dramie. Codziennie też organizowano wyjście nad jezioro i na spacer do miasta. Wszystkie dzieci wróciły zadowolone, posilone duchowo i pełne wrażeń.

Warto dodać, iż z naszego zboru w pomoc przy obozie zaangażowały się: Ola Kowalczyk - prowadzenie warsztatów na temat misji, Ewa Dyl - praca w kuchni, oraz Łukasz Żynda ze zboru w Bornym Sulinowie - opieka nad dziećmi i zajęcia sportowe.

Zobacz galerię  

07 stycznia 2010

Drugie Spotkanie Modlitewne Zborów Szczecinka i Bornego Sulinowa

W niedzielę wieczorem odbyło się Drugie Spotkanie Modlitewne zborów Szczecinka i Bornego Sulinowa.

Poniżej zamieszczamy pliki mp3 z tego spotkania.

Zobacz galerię

 06 grudnia 2009

Wspólne nabożeństwo zborów Szczecinka i Bornego Sulinowa

Wspólne nabożeństwo zborów Szczecinka i Bornego Sulinowa, z udziałem Beaty Bednarz, z pewnością było wielkim duchowym przeżyciem dla wierzących. Około 80 osób zebrało się w Sali Kameralnej Kina Wolność, aby wspólnie uwielbić Pana Jezusa pieśniami, modlitwami, wysłuchać pieśni w wykonaniu Beaty Bednarz, przy akompaniamencie Doroty Zaziąbło z Bielska-Białej. W drugiej części pastorzy zborów podzielili się poselstwem Słowa Bożego, a na zakończenie nabożeństwa połączyliśmy się we wspólnej modlitwie o zbory i miasto Szczecinek i Borne Sulinowo. Jesteśmy Bogu wdzięczni za cudowny czas społeczności z Nim i ze sobą nawzajem. Siostrom i braciom  ze zboru BETEL, którzy zaangażowali się organizacyjnie w to przedsięwzięcie serdeczne dziękujemy.
Zobacz galerię
 

05 grudnia 2009

Koncert Beaty Bednarz w Kinie Wolność

"Koncert Kolęd i nie tylko" w wykonaniu Beaty Bednarz w Szczecinku było dużym wydarzeniem duchowym i artystycznym w naszym mieście. W wypełnionej po brzegi sali Kina Wolność rozbrzmiewała piękna muzyka i śpiew, a przesłanie o Panu Jezusie, oraz Jego zbawiennej łasce z pewnością poruszyło serca wielu ludzi. Jesteśmy Bogu wdzięczni śpiew Beaty i grę na fortepianie Doroty.
Zobacz galerię
 

29 listopada  2009

III Ogólnopolski Konkurs Biblijny

W sobotę 28 listopada, o godz. 9:00 w naszym zborze odbył się pierwszy etap Ogólnopolskiego Konkursu Biblijnego w oparciu o Księgę Samuela. Udział wzięło dwoje dzieci w grupie szkoły podstawowej. Miło nam poinformować, że obydwaj chłopcy, MACIEJ LEMKE oraz MATEUSZ MASIULANIEC uzyskali bardzo wysoki wynik 36 pkt. na 42 i tym samym zakwalifikowali się do drugiego etapu. Maćkowi i Mateuszowi GRATULUJEMY, a nauczycielkom KASI LEMKE, KINDZE DOMAŃSKIEJ i pozostałym osobom zaangażowanym w przygotowanie dzieci, SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.
Zobacz galerię

15 sierpnia 2009
 

Chrzest wiary w naszym zborze

W sobotę 15 sierpnia w naszym zborze odbył się chrzest wiary.  Wiarę w Jezusa jako Zbawiciela i Pana publicznie wyznała oraz ślubowanie wierności Chrystusowi w Jego kościele złożyła jedna osoba. Po uroczystości chrztu w jeziorze odbyło się nabożeństwo z pamiątką Wieczerzy Pańskiej. Słowem Bożym usługiwał zaproszony gość, pastor Dariusz Wujciuk, który wraz z siostrami i braćmi ze zboru w Wałczu odwiedził naszą społeczność. Po nabożeństwie mieliśmy wspólny czas na rozmowy przy grillu na zapleczu zboru. Ten wolny dzień spędziliśmy radując się ze zbawienia w Panu Jezusie Chrystusie w  gronie chrześcijan - sióstr i braci ze zborów w Wałczu i Szczecinku.
Zobacz galerię

15 lipca 2009
 

Koncert Tomasza Żółtko w Szczecinku

W dniu dzisiejszym, w sali SAPiK przy ulicy Kilińskiego 1, odbył się koncert Tomasza Żółtko, muzyka, poety i publicysty. Wydarzenie to zorganizowane zostało we współpracy z Kościołem Chrześcijan Baptystów w Szczecinku oraz dzięki wsparciu Samorządowej Agencji Promocji i Kultury.
Zobacz galerię

5 lipca 2009

Usługa pastora na obozie zboru wałeckiego w Laskowie

W miniony weekend, od czwartku do soboty, miałem przywilej usługiwać na obozie w Laskowie koło Chodzieży, zorganizowanym przez zbór w Wałczu. Kilkunastoosobowa grupa wierzących spędzała tam czas na wypoczynku, ale co ważniejsze,  na modlitwie, studium Słowa Bożego oraz wykładach. Odbył się również chrzest wodny dwóch osób. Usługiwałem na temat Ducha Świętego i Jego darów. Wdzięczny jestem  Bogu za potwierdzanie Jego Słowa chrztem w Duchu Świętym, manifestację darów mowy: języków i ich wykładu oraz biblijnego proroctwa - kto prorokuje zbór buduje i mówi ku zbudowaniu, pocieszeniu i napomnieniu. [1Kor. 14:3]. Wyjechaliśmy z Laskowa wypełnieni Duchem Świętym, odświeżeni i zachęceni jeszcze bardziej do upodabniania się do Pana Jezusa.

24 czerwca 2009

Usługa pastora Marka Spencera w zborze w Szczecinku

W środę 24 czerwca nasz zbór  odwiedził pastor Mark Spencer z USA, wieloletni współpracownik biskupa Marka Kamińskiego, współorganizator międzynarodowej konferencji  "Braterstwo ponad granicami" w Koszalinie". Mieliśmy przyjemność słuchać jego wykładów pt.: "Kościół, który się modli." podczas konferencji FALA w Koszalinie 13 grudnia 2008 r.   Pliki mp3 z trzema wykładami można pobrać tutaj:  wykład 1   wykład 2   wykład 3. Zapraszamy do pobrania pliku z kazaniem z tego nabożeństwa pt.: Twoja świetlana przyszłość w niebie"

24 maja 2009

Spotkanie modlitewne szczecineckich zborów

W niedzielę 24 maja 2009 roku ewangeliczne kościoły ze Szczecinka i Bornego Sulinowa zebrały się w budynku SAPiK przy ulicy Kilińskiego, aby wspólnie modlić się o zbory, nasze miasta i region. Był to błogosławiony czas wspólnej modlitwy, uwielbienia Boga pieśniami, w których prowadził nas zespół ze zboru BETEL Kościoła Zielonoświątkowego i Kościoła Chrześcijan Baptystów. Usługiwał również zespół "Vision Team" z Heritage College w USA, który ubogacał społeczność pięknie wykonanymi pieśniami, a także wymownymi scenkami o przesłaniu ewangelizacyjnym. Inicjatorami i moderatorami spotkania byli misjonarze na co dzień współpracujący z Kościołem Baptystów w Szczecinku. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć i pobierania plików z pieśniami z tego spotkania.

Zobacz galerię
5 marca 2009

Otwarcie świetlicy w siedzibie zboru

Z wielką radością informujemy, iż po kilkumiesięcznych staraniach i modlitwie, oraz dzięki zaangażowaniu sióstr z naszego zboru, dnia 5 marca 2009 odbyło się otwarcie świetlicy socjoterapeutycznej "Klub Odkrywców" w siedzibie zboru. Tym samym realizowana jest wizja dotycząca wykorzystywania obiektu w dużo większym zakresie, niż do tej pory. Na spotkanie inauguracyjne przybyło na razie czworo dzieci z ich rodzicami. Była również obecna pani pedagog, którą skierował do pracy w świetlicy Urząd Miasta w Szczecinku. W ten sposób zakres służby naszego zboru poszerza się. Jesteśmy za to wdzięczni Bogu.

11 stycznia 2009

Noworoczny występ dzieci

Zobacz galerię

Grudzień 2008

Akcja "Gwiazdkowa Niespodzianka" w Wierzchowie

W tym roku nasz zbór był zaangażowany w akcję charytatywną o nazwie "Gwiazdkowa Niespodzianka". Dzięki ofiarności osób z Niemiec i Stanów Zjednoczonych, którzy przygotowali piękne i bogate paczki, 20 grudnia 2008 roku mieliśmy możliwość dotarcia z nimi do dzieci z ubogich rodzin w Wierzchowie. Dzięki pomocy pani sołtys, która zna sytuację materialną rodzin w swojej miejscowości, siedemdziesięcioro dzieci otrzymało świąteczne paczki, a ich rodzice i krewni dostali Nowe Testamenty oraz literaturę chrześcijańską. Spotkanie poprowadził pastor zboru BETEL w Szczecinku, Bernard Kowalczyk, który opowiedział, na czym polega akcja "Gwiazdkowa Niespodzianka", oraz wygłosił krótkie przesłanie o miłości Boga do człowieka. Zespół muzyczny poprowadził wszystkich zebranych w kilku pieśniach, po czym przystąpiono do rozdawania paczek. Dziękujemy wszystkim, którzy poświęcili swój czas na zorganizowanie tej pięknej, świątecznej akcji.

Zobacz galerię

Przewiń do góry